GOLD Aktepe Zeytinyağı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
449 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Aydın Şensal
  • ADRES: Merkez Mah. İnönü Cad. No: 1 Altınova Ayvalık-Balıkesir-Türkiye
  • TELEFON: 0 266 338 10 10
  • FAX: 0 266 338 10 11
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.aktepezeytin.com.tr
  • E-POSTA: [email protected]
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08.00 - 18.00
SERVİS SAATLERİ 08.00 - 18.00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
3+2 = ?

VİDEOLAR

  • AKTEPE ZEYTİNYAĞI TANITIM FİLMİ

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Merkez Mah. İnönü Cad. No: 1 Altınova Ayvalık-Balıkesir-Türkiye

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Aktepe Zeytinyağı

Aktepe Zeytinyağlarının üretimi Ayvalık – Altınova bulunan 1887-1888 yıllarında yapılmış tarihi Handa başlamıştır. Bu Han Çanakkale – İzmir arasındaki en ünlü Han (misafirhane) ünvanını almış ve uzun yıllar yolculuk edenlere dinlence yeri olmuştur.

Han’ın sahibi Ziya Şükrü Şensal 1940 yılında bu Hanı zeytinyağı fabrikası ve un değirmeni olarak değiştirerek zeytinyağı ve un üretimine başlamıştır. (Ayrıca Ziya Şükrü Şensal 1942 – 1949 yılları arasında Altınova Belediye Başkanlığını da yapmıştır.)

1970’li yıllara kadar Ziya Şükrü Şensal yönetiminde un ve zeytinyağı fabrikası olarak çalışan değirmen bu yıldan sonra Ziya Şensal yönetimine geçerek sadece zeytinyağı fabrikası olarak hizmet vermiştir. (Bununla birlikte Ziya Şensal da 1984 – 2006 yılları arası aralıksız Ayvalık Ticaret Odası Başkanlığı ve 1996 – 2001 yılları arası TOBB Komisyon Başkanlığı görevlerini de yapmıştır.)

1980’li yılların ortalarında birkaç değişiklik yapılsa da 2006 yılına kadar taş kırma ve pres (sulu baskı) yani geleneksel yöntemlerle üretime devam etmiştir.

Bu yıldan sonra tamamen değişikliğe uğrayarak modernize edilen fabrika ailenin kendine ait zeytinliklerinden topladığı zeytinleri titizlikle işleyerek bugün üçüncü kuşak olarak ISO 9001:2008 (kalite yönetim sistemi) ve ISO 22000:2005 (gıda güvenliği yönetimi) belgeli kontini tesisinde Aktepe tescilli markasıyla üretimine devam etmektedir.
Fabrikanın günlük zeytin işleme kapasitesi 40 ton olup her yıl Ekim – Kasım – Aralık – Ocak aylarında faaliyet gösteren firma ilk iki ayı erken hasat olmak üzere tüm yağlarını tüketiciye sunar.

Firmanın özelliği sadece Ayvalık tipi zeytinlerinden elde edilen Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi İşaretli natürel sızma zeytinyağı üretmesidir. Ayrıca üretilen yağların tümü krom tank ve klimalı depolarda muhafaza edilmektedir.

AKTEPE

Bize göre kaliteli zeytinyağı üretmenin ilk unsuru doğaya ve insana saygı.

Yıl boyunca büyük özenle ilgilenip doğru şekilde yetişmelerini sağladığımız zeytin ağaçlarımız, onlara olan özenli davranışımızın karşılığı olarak hasat zamanında bize en kaliteli meyvelerini sunuyor.

Ağaca zarar vermeden dalından topladığımız, kasalarla aynı gün taşıdığımız zeytinlerden, bekletmeden, 24°C altında soğuk sıkım yöntemiyle üretiyoruz. Ekim-kasım aylarında erken hasat, aralık-ocak aylarında da olgun hasat olarak ürettiğimiz zeytinyağlarımızı oksijenle temassız krom tanklara alıp filtre ettikten sonra el değmeden şişe ve teneke olarak ambalajlayıp iklimlendirilmiş depolarımızda muhafaza ediyoruz. Bu sayede ürettiğimiz zeytinyağı yüksek oranda sağlıklı bileşen içerirken düşük asit değeriyle de kalitesini kanıtlamış oluyor.

Sağlık ve afiyetle…

 

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Verified by MonsterInsights