GOLD Fora Zeytin

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
565 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: -
 • ADRES: Havran Balıkesir Karayolu 3. Km 10560 Havran / BALIKESİR
 • TELEFON: 0850 511 12 68
 • FAX: 0266 432 2737
 • GSM: 0850 511 12 68
 • WEB SİTESİ: http://forazeytin.com.tr/
 • E-POSTA: [email protected]
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ -
SERVİS SAATLERİ -
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
7+7 = ?

VİDEOLAR

 • FORA ZEYTİN HER SOFRADA
 • DALINDAN SOFRAYA FORA ZEYTİN

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Havran Balıkesir Karayolu 3. Km 10560 Havran / BALIKESİR

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Fora Zeytin

HAKKIMIZDA

Fora Zeytin’in yüksek kaliteli zeytin ve zeytinyağı ürünleri Balıkesir’in Havran ilçesinde bulunan son teknoloji ile donatılmış Ant Gıda tesislerinde üretilmektedir. Dünyanın en büyük zeytin işleme tesislerinden biri olan fabrika 1994 yılında kurulmuş, uzun yıllar İş Bankası iştiraki olarak hizmet vermiş ve 2014 yılında Türkiye’nin önde gelen ve saygın sanayi gruplarından biri olan Mermerler tarafından satın alınmıştır. Tesis 60.000 ton kapasite ile 70.000 m2 kapalı olmak üzere 120.000 m2 alana kuruludur.

Fora, yüksek kalite zeytinleri Türkiye’nin en iyi zeytin yetiştiren bölgelerinden seçmektedir. Toplandığı gibi Ant Gıda tesislerine gelen zeytinler, geleneksel reçeteler ve ileri teknoloji ile işlenerek, enfes tadıyla hijyenik olarak sofralara ulaşmaktadır.

Çevre ve sağlık sorumluluğu Ant Gıda tesislerinin birinci önceliğidir. Üretim sırasında ortaya çıkan atıklar, bünyesindeki arıtma tesisinde çevreye zararsız hale getirilerek yok edilmektedir. Hijyene ve sterilizasyona üretimin her aşamasında önem verilmektedir. Fabrikanın çatısına kurulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) sayesinde, ihtiyaç duyulan elektriğin büyük bir kısmı güneş enerjisinden karşılanmaktadır.

Fora Zeytin’in kaliteye olan tutkusu, zeytin hasadından, işlemeye, ambalajlamadan, pazarlamaya kadar her aşamada kendini göstermektedir. Ant Gıda tesisleri ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite sistemleri, Helal Sertifikası, Kosher ve BRC AA+ belgelerine sahiptir.

Uluslararası standartlarda üretimi yapılan Fora Zeytin ürünleri, tüm Türkiye çapında marketlere ve dünyanın 50’den fazla ülkesine satılmaktadır.

Fora Zeytin, geniş ürün yelpazesi ile siyah ve yeşil zeytin çeşitlerinin yanında, dolgulu, dilimli zeytinler ve zeytin ezmesi seçeneklerinin tamamını sunmaktadır. Türk damak tadına hitap eden Doğal Siyah ve Yeşil Zeytinler, Fora’nın temel ürünleri arasında yer almaktadır. Sele Zeytini sadece deniz tuzu ilavesi ile güçlü tadını ve aromasını koruyarak tatlandırılmaktadır. Yağlı Salamura Siyah Zeytinler uzun sürede salamurasında tatlandıktan sonra yağ eklenerek tüketicilere yemeğe hazır halde ulaşmaktadır. Doğal Yeşil Zeytinler ise, yavaş yavaş fermente olduktan sonra kırma veya çizik olarak hazırlanıp taze limon ile paketlenmektedir.

Fora, tüm dünyanın tercihi olan üretim açısından teknoloji ve altyapı gerektiren Siyah ve Yeşil zeytinleri de sunabilmektedir. Kaliforniya tarzı oksidasyonla üretilen az tuzlu siyah zeytinler için yıllık 18.000 ton işleme kapasitesine sahip üretim alt yapısı bulunmaktadır. Dünyanın tercihi Yeşil Zeytinler, İspanyol tekniği ile üretilerek, hijyenik şartlar altında pastörize edilir, bu şekilde raf ömrü boyunca tazeliğini ve lezzetini koruyabilmektedir.

Zeytin ürünlerinin yanında Fora, fabrikasının da bulunduğu Kuzey Ege Bölgesi’nden topladığı yüksek kaliteli zeytinlerden sınırlı miktarlarda Naturel Sızma zeytinyağı üretmektedir.

ÜRETİM SIRLARI

Tüm doğallığıyla tarladan toplanan zeytinler, çeşitlerine (varyete) ve boylarına (kalibre) göre ayrılarak uygun işleme tekniği ile üretilmek üzere tanklara alınır. Binlerce yıllık geleneksel tariflerle, kendi özelliklerine ve tüketici ihtiyaçlarına göre üretilmek üzere bu tanklarda dinlendirilir. Gıda mevzuatı çerçevesinde, hijyenik koşullarda, uygun bileşen ve zaman kombinasyonları ile sürekli kontrol edilerek sofralık zeytin haline getirilir. Otomatik dolum hatlarında el değmeden ambalajlanan zeytinler, pastörizasyon veya sterilizasyon işlemine tabi tutularak tazeliğini uzun süre korur. Ürünlere kesinlikle yapay renklendirici (boya) ve sağlığa zararlı kimyasallar eklenmez. Ürünlerin hiçbiri alerjen madde içermez.

İLKELERİMİZ

 • Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak
 • Üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, çalışanlarımız ve müşterilerimiz ile sürekli iletişim içinde ve takım ruhu ile çalışmak
 • Doğayı ve çevreyi koruma bilinci gerekli önlemleri almak
 • Ulusal ve uluslararası yasal gerekliliklere uygun olarak en yüksek standartlarda üretim yapmak.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Verified by MonsterInsights