GOLD Tuna Zeytincilik

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
356 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: İbrahim Tuna
  • ADRES: Fabrika: Camikebir Mahallesi Hastane caddesi 97 Sokak No:2 PK:10560 Havran/Balıkesir
  • TELEFON: (0266) 432 3890
  • FAX: -
  • GSM: 05302026810
  • WEB SİTESİ: https://www.tunazeytincilik.com/
  • E-POSTA: -
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ -
SERVİS SAATLERİ -
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
8+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Fabrika: Camikebir Mahallesi Hastane caddesi 97 Sokak No:2 PK:10560 Havran/Balıkesir

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Tuna Zeytincilik Satış Mağazası

1940 yılında kurulan Tuna Zeytincilik 3 kuşaktır İda Dağının eteklerinde yer alan Balıkesir’in Havran ilçesinde zeytincilik yaparken Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Havran ilçelerinde yağ alım merkezleri kurarak, toptan ve perakende zeytinyağı ticaretinde bölgede hatrı sayılır rakamlara ulaşmış Edremit Körfezi’nin büyük firmaları arasında yer almıştır.

ISO Kalite Belgeleri ve 2016 ve 2017 yıllarında Zeytindostu Derneği Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında 1 Altın ve 1 Gümüş Madalya almaya hak kazanmış, 2017 yılında ise ülkemizi İsrail’de düzenlenen Terra Olivo Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışmasında temsil etmiş ve Altın Madalya alarak, ürünlerinin kalitesini ve yüksek standartlarını ortaya koymuştur.
İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğu gerçeğini bir an olsun unutmadan, tarladan sofraya kadar tüm süreçte toplam kalite yönetiminden taviz vermeden ürettiğimiz zeytinyağlarımızı siz değerli tüketicilerimize gururla sunmaya devam edeceğiz.

BİZİM HİKAYEMİZ

Edremit Körfezi’nin köklü zeytin ve zeytinyağı firmaları arasında yer alan Tuna Zeytincilik’in temeli 1940 yılında Mustafa Tuna tarafından atılmış. Mustafa Bey, Havran Cumhuriyet Caddesi’ndeki 30 metrekarelik dükkanında uzun yıllar zeytinyağı ticareti yapmış. 1964’te nöbeti oğlu Mehmet Tuna devralmış. Soyadlarından yola çıkarak 1 yıl sonra ‘Tuna’ adıyla kendi markalarını yaratmış. Biga, Gönen, Bandırma’nın yanı sıra İstanbul’daki Mısır Çarşısı’na kadar ürün göndermeye başlamış. Tarihler 1980 yılını gösterdiğinde Türkiye’nin tanınmış markaları ve ihracatçılarına tanker bazında toptan dökme zeytinyağı tedarikçiliğine başlamış. 1984’te de bayrağı oğlu İbrahim Tuna’ya bırakmış.

İbrahim Bey’le birlikte aile 1986 yılında yine ‘Tuna’ markasıyla salamura siyah zeytin işine girmiş. 1986-2004 arasında Adana, Osmaniye, Gaziantep, Batman, Diyarbakır, Sivas, Samsun gibi illerde bayilik verilmiş. 2005’te salamura zeytinden çıkılarak toptan zeytinyağı alım satım işine önem verilmiş. Aynı yıl Burhaniye’de zeytinyağı alım merkezi açılmış. 200 ton olan zeytinyağı tonajı 2010 yılında 1000 tona, 2010-2019 arasında da 1700 tona çıkmış. Edremit Körfezi’nin en kaliteli zeytinyağları üreticiden satın alınarak Türkiye’nin en tanınmış markalarına tedarikçilik yapılmış.

İbrahim Tuna, “Bir anlamda üreticilerle firmalar arasında köprü olduk. 1996 yılında tunazeytincilik.com internet sitemizi hayata geçirerek o tarihten itibaren Türkiye’nin her köşesinden tüketicilerimize ürünlerimize ulaşma imkanı sağladık. İstanbul ve İzmir’deki ünlü restoranlara ürünlerimizi vermeye başladık. Böylece markalı satışlarımızı yıllık 100 tonun üzerine çıkardık. 2018’de hiçbir devlet desteği kullanmadan, tamamen öz sermayemizle Edremit-Balıkesir Karayolu üzerinde 900 metrekare büyüklüğünde paketleme ve satış yeri ile yöresel ürünlerin satışını yaptığımız tesisimizi açtık” bilgisini paylaşıyor.

Yaklaşık 20 yıldır İstanbul, İzmir ve Antalya’da düzenlenen fuarlara katıldıklarını söyleyen İbrahim Bey, ulusal ve uluslararası kalite yarışmalarında çeşitli dereceler elde ettiklerini de aktarıyor. “Zeytindostu Derneği Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda 2016 ve 2017’de bir altın, bir gümüş madalya kazandı. 2017 yılında ise İsrail’de düzenlenen Terra Olivo Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda altın madalyaya değer bulunduk. Tuna Zeytincilik olarak her zaman yeniliğe açığız. Değişen iş dünyasını takip ederek gerek ekipman, gerek teknolojik açısından vizyonumuzu sürekli yeniliyoruz. Çıtamızı hep yüksek tutuyoruz. İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğu gerçeğini bir an olsun unutmadan, tarladan sofraya kadar tüm süreçte toplam kalite yönetiminden taviz vermeden ürettiğimiz zeytinyağlarımızı tüketicilerimize gururla sunmaya devam edeceğiz” diyor.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Verified by MonsterInsights