GOLD Vega1923 Zeytinyağı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
469 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Aslı Selçuk - Oğuz Soyubol
  • ADRES: Gökçebayır Küme Evleri No. 531, Ezine, Çanakkale
  • TELEFON: 0 532 363 06 76
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: 0 532 363 06 76
  • WEB SİTESİ: https://www.vega1923.com/
  • E-POSTA: [email protected]
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08.00-18.00
SERVİS SAATLERİ 08.00-18.00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
3+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Gökçebayır Küme Evleri No. 531, Ezine, Çanakkale

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Biz Kimiz?

Vega1923 Zeytinyağı olarak biz; Sürdürülebilirlik odağında doğa dostu temiz tarım uygulamalarıyla üstün kaliteli natürel sızma zeytinyağı üreten bir aileyiz. Büyük bir tutkuyla çıktığımız bu yolda gözbebeğimiz zeytinyağımızı sizinle paylaşmanın heyecanı içindeyiz..

Geyikli Bölgesi Zeytinyağının Özellikleri

Çanakkale’deki zeytinliklerimizin bulunduğu muhteşem coğrafya Akdeniz ve Karadeniz iklimleri arasında bir geçiş iklimi özelliği gösterir. Kuzey Ege Denizi’ne açık olduğu için yıl boyunca farklı kuvvette ve yönlerde rüzgâr alır. Zeytinler denizden gelen, yüksek oranda oksijen ve iyot içeren havanın etkisiyle yavaş ve geç olgunlaşır. Zeytinlerin yavaş olgunlaşması, aroma bileşenlerinin daha zengin ve yoğun bir şekilde sentezlenmesini sağlar.
Kaynak: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi

Zeytinliklerimiz çam, incir ve kocayemiş ağaçları ile beraber Bozcaada’ya bakan tepeler boyunca uzanır. Bizce o muhteşem gün batımının mucizesi de mutlaka zeytinlerin lezzetine yansıyor.

 

Ağaçların dallarına vura vura yapılan hasat sizlerin de içini acıtmıyor mu? Neyse ki artık daha modern yöntemler kullanılıyor ve bu iş için geliştirilen ekipmandan faydalanılıyor. Biz de hasatımızı dal sarsıcılarla yapıyoruz. Böylece hem zeytinlerimizi hem de ağaçlarımızın bir sonraki yıl için büyütmeye başladığı tomurcukları korumuş oluyoruz.

Zeytin hasadı coğrafyaya, meyvenin olgunlaşmasına, üretmeyi amaçladığınız yağa ve iklime göre değişebiliyor. Ağustos sonu – Eylül gibi başlıyor. Bizim coğrafyamızda ağırlıklı olarak Ekim-Kasım aylarında yapılıyor ve Şubat ayına kadar sürebiliyor. Bu süreçte zeytin meyvesi açık yeşilden siyaha kadar dönerek olgunlaşıyor.

Zeytin meyvesi henüz yeşilken elde edilen yağ erken hasat olarak tanımlanıyor. Doğru yöntemlerle toplanarak işlendiğinde besin değeri en üst seviyede olan, yüksek antioksidan ve antienflamatuar özellikler taşıyan, düşük asitli, mis kokulu, büyülü bir yağ elde ediliyor.

Yağın kalitesi açısından sadece ağaçtan toplanan zeytinlerin kullanılması önemli bir unsur. Önceden dökülmüş dip zeytinleri yağın asitlenmesine ve çeşitli kusurlara sebep oluyor. Bir diğer önemli unsur da zeytinlerin ezilmeden ve sıkışmadan hızla sıkım aşamasına geçmesi. Bunu sağlamak amacıyla havadar kasalara topladığımız zeytinlerimizi hızla fabrikaya ulaştırarak aynı gün içinde kapalı sistemlerde soğuk sıkım yaptırıyoruz.

Çevre dostu onarıcı tarım yöntemleri kullanarak Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağlarından birini sürdürülebilir bir çiftçilikle, bulunduğumuz coğrafyaya toplam fayda yaratarak üretmeyi amaçlıyoruz. Faaliyetlerimizi T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca düzenlenen İşletme Kayıt Belgemiz kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Verified by MonsterInsights